OKABLOWANIE BUDYNKU.

 

Od współczesnych instalacji antenowych wymaga się, aby były nie tylko niezawodne i funkcjonalne, ale również elastyczne.

 

Raz zaprojektowany i wykonany szkielet instalacji powinien być uniwersalny i umożliwiać podłączanie do niego coraz to nowocześniejszych urządzeń bez zasadniczej ingerencji w jego strukturę przez wiele lat.

 

Instalacja taka powinna umożliwiać podłączenie sygnałów telewizji naziemnej, telewizji satelitarnej, telewizji kablowej oraz w razie potrzeby innych sygnałów wizji jak np. sygnałów z kamer telewizji dozorowej.

 

Wymaganie aby instalacja antenowa była niezawodna i elastyczna wiąże się z koniecznością zastosowania materiałów wysokiej jakości o sprawdzonych, określonych parametrach.

 

Przyjeżdżając na miejsce w którym ma pracować montowany przez nas sprzęt często trafiamy na problemy związane z nieodpowiednim okablowaniem budynku.

W nowo wybudowanych domach trzeba wtedy wiercić otwory w ścianach co nie tylko psuje wygląd budynku ale również pociąga za sobą dodatkowe koszta.

Oto prosty przykład:

Klient wybudował dom. Elektryk zamontował typowe gniazda antenowe po dwa w każdym pokoju, niestety nie pomyślano o instalacji satelitarnej. Przyjeżdżając na miejsce montażu musimy jakoś połączyć dekoder razem z anteną.

Wiercenie w nowych ścianach jest niestety konieczne, kabel prowadzi się od anteny często na zewnątrz budynku psując tym samym wygląd świeżej elewacji. Jeśli natomiast pomyślano o instalacji anteny satelitarnej często zdaża się, że ograniczono się do użycia tylko jednego przewodu łączącego dekoder z anteną.

 

Takie rozwiązanie wyklucza montaż platformy Telewizji Nowej Generacji N, ponieważ aby korzystać z usług nagrywania i jednoczesnego oglądania różnych kanałów potrzebny jest system złożony co najmniej z dwóch kabli koncentrycznych.

 

Podobne problemy spotykamy również w instalacjach sieci komputerowych telefonicznych oraz w instalacjach domofonowych.

 

Aby uniknąć w/w kłopotów wystarczy skontaktować się z nami a my chętnie pomożemy dopasować instalacje nisko-prądowe w Państwa domu do stale rosnących potrzeb związanych z elektroniką użytkową.

 

Jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać system z którego będziecie zadowoleni przez długie lata